top of page

TERIYAKI KURA S MUNGO REZANCAMI

Pýtala som sa vás, či poznáte mungo rezance. Bolo to tak 50/50. Myslím si, že je to zaujímavá potravina, ktorá stojí za povšimnutie.

Mungo rezance alebo aj sklenené rezance sa vyrábajú z múky z mungo fazuliek. Sklenené sa volajú preto, lebo keď sú hotové sú priesvitné ako mliečne sklo. Sú bezlepkové ako rezance z ryžovej múky. Ich príprava je až smiešne jednoduchá a zvládnu ju aj väčšie deti. Stačí ich zaliať vrelou vodou a počkať 5 minút. Potom sa prelejú studenou alebo teplou vodou, podľa toho, či ich chcete jesť teplé alebo studené, napríklad v šaláte. Sú pružnejšie ako ryžové. Ich chuť je veľmi podobná, nevýrazná, preto sa veľmi hodia ku korenistému jedlu, ktoré výborne doplnia.

Ja ich používam ako prílohu k ázijským jedlám alebo do jarných roliek. Sú u nás veľmi obľúbené. Pripravujem ich pravideľne s vajíčkom a sójovou omáčkou. To je také rýchle a ľahké jedlo hotové za 10 minút.

Dnes si ich pridáme ku teriyaki kuraťu.

teriyaki kura teriyaki omáčka
 

POTREBUJEME

  • 3 kuracie nožičky

  • 2PL sézamového oleja

  • 3PL teriyaki omáčky

  • 1ČL nastrúhaného zázvoru

  • 1/2ČL tabasca (chilli omáčky)

  • Podľa chuti bambusové výhonkyv alebo klíčky (sterilizované, dostanete v potravinách)

  • 1PL mandľovej pasty (mandľového masla)

  • 2 bakíčky mungo rezancov (200g)

 

POSTUP

Všetky nezvyčajné potraviny dostanete v obchode s orientálnymi potravinami, ale postupne ich dostanete aj v bežných potravinách.

Celé kuracie nožičky rozdelíme na dve polky. Orežeme mäso, ale necháme trocha aj na kosti, lebo ich budeme robiť celé. Ak však máte vykostené kuracie stehná, použite tie.

Do woku dáme olej, teriyaki omáčku, zázvor, tabasco a kuracie. Soľ už nie je potrebná, lebo omáčka je dosť slaná.

teriyaki kura teriyaki omáčka

Premiešame a začneme restovať. Najprv na prudšom ohni, neskôr stlmíme a restujeme pomaly. Zhruba 20-30 minút, aby bolo mäso dobre opečené.

Na záver pridáme bambusové výhonky (klíčky) a mandľovú pastu. Mandľová pasta dodá jedlu príjemnú orieškovú chuť a omáčku mierne zahustí. Môžete použiť aj arašídové nesladené maslo.

Spolu všetko restueme 2-3 minútky.

Hotové jedlo naložíme na pripravené mungo (sklenené) rezance.

Tie si pripravíme tak, že ich dáme do hlbšej nádoby a zalejeme horúcou vodou. Zakryjeme a necháme odstáť 5 minút. Potom ich zlejeme cez sytko a prepláchneme poriadne vodou.

Takto máme rezance pripravené na použitie. Ak ich nezjete celé, vydržia v chladničke cca 2 dni. Majú výhodu oproti ryžovým, že sa nezlepia.

sklenené rezance
 

Nezvyčajne rýchle a zaujímavé jedlo, ktoré vám určite zachutí. Vyskúšajte.

teriyaki kura teriyaki omáčka
teriyaki kura teriyaki omáčka
teriyaki kura teriyaki omáčka

Dobrú chuť.

Comments


  • Instagram
  • Facebook
ARCHÍV
HĹADAJ PODĹA SUROVINY - TAGY
bottom of page