top of page

BURGRE od Adelky

Grilujem, griluješ, grilujeme. Leto nás volá na záhradu či chalupu. Tam neodmysliteľne patrí grilovanie s priateľmi alebo rodinou. Keď slnko začne pomaly zapadať a denné horúčavy odchádzajú, prichádza hlad a vyťahujeme gril- menší, väčší alebo pekne postavený zo šamotu. Základom pre dobré grilovanie je správne urobená pahreba. Pri grilovaní by už nemala horieť, ale mala by byť pekne rozžeravená s červenými uhlíkmi. Toto chvíľku trvá, treba na to myslieť a začať ju pripravovať takú pol hodinku pred samotným grilovaním. Lebo hlad je hlad a keď si to necháme na poslednú chvíľu, môže sa nám stať, že nevydržíme a ugrilujeme z našeho jedla spáleninu a nie pokrm hodný nás grilmajstrov a nebudú to chcieť ani mačky zjesť. Toľko na začiatok.

Grilovať sa dá skoro všetko, ale takou klasikou je určite dobré kvalitné mäso. Dnes som si pre vás pripravila recept na klasické hovädzie BURGRE v mojom podaní. Tak ich určite vyskúšajte.

RECEPT

BUDEME POTREBOVAŤ

Ako koreniaci základ si nakrájame 1 cibuľu, pretlačíme 2 strúčky cesnaku, pridáme 1ČL soli, 5PL sójovej omáčky, 3PL Bio kečupu, 2PL plnotučnej (alebo grilovacej) horčice a čierne korenie. Ak máte čerstvé oregáno, pridáme ho za hrsť.

K takémuto základu pridáme 1 kg kvalitného mletého mäsa (ak máte možnosť, nájdite si svojho mäsiara alebo nakupujte overené mäso z domáceho chovu, či Bio mäso. Stojí to za to.)

Korenie poriadne premiešame s mletým mäsom.

Z takto ochuteného mäsa tvarujeme okrúhle asi 1,5 cm hrubé BURGRE. Urobíme si guličku a musíme ju poriadne v rukách postláčať, nech sa vytlačí prebytočný vzduch. Potom ju roztlačíme na podložke do tvaru burgru alebo si pomôžeme pohárom s rovným dnom, ktorým ju stlačíme.

Ak sa vám podarí nájsť takúto super pomôcku na vyrábanie BURGROV, uľahčíte si život a burgre vám pojdu raz dva.

Hotové BURGRE kladieme na papier na pečenie, aby sa nám nezlepili. Dáme ich do chladničky odstáť, najlepšie pár hodín. Ak si ich pripravíte viac ako zjete, môžete si ich dať aj do mrazáku a počkajú vás do ďalšej grilovačky.

Grilovaniu zdar, Adelkas Kitchen nazdar.

  • Instagram
  • Facebook
ARCHÍV
HĹADAJ PODĹA SUROVINY - TAGY