top of page

Volám sa Adelka

Teší ma a som rada, že ste zavítali na môj BLOG. Vznikal postupne. Od písania na facabooku, až po webku, kde recepty a články prehľadne zoraďujem.

Ak chcete niečo o mne vedieť, tu je môj život v skratke.

 Ako malé dievčatko som milovala pomáhať všetkým, ktorí varili v kuchyni- starej mame, otcovi, mame, tete... Keď som ako 11 ročná zahlásila, že budem kuchárka, moja mama sa chytila za hlavu a vysvetlila mi, že snáď nechcem ako veľká robiť   v školskej vývarovni alebo v podobnom zariadení, čo ma adekvátne vystrašilo a odradilo (lebo v školskej jedálni, aspoň v tej našej, by som teda naozaj nechcela robiť).

Tak ma teda rodičia dali na strednú zdravotnícku školu, odbor fyzioterapeut. Škola ma veľmi bavila, lebo toľko zaujímavých informácií sa len tak hocikde nedozviete, ale aj tak som chodila navštevovať kamarátky z vedľajšieho odboru- diétna sestra. Stále ma to tam ťahalo.

Po skončení strednej školy som si ešte odbehla na nadstavbu s maturitou- kozmetika a vizáž. Aj tam bolo dobre a naučila som sa veľa užitočného, ale stále to nebolo to, čo by som chcela robiť. To je asi údel každého tvorivého človeka, ktorý by najradšej robil z každého rožka troška.

Vtedy ma chytilo zo srdce umenie, konkrétne hlina a keramika, ktorou som sa živila celých  12 rokov. Zdalo by sa, že to s varením a blogovaním nemá nič spoločné, ale opak je pravdou. Tvoríte rukami, vymýšlate hlavou, pečiete to a zakaždým čakáte, čo vám nakoniec z pece/rúry víde von. Či sa to bude páčiť a či to druhý ocenia.

A tak ako to u dievčat chodí, raz sa zobudíte a zistíte, že ste mama a máte muža a všetci sú hladní a smädní :-) . A je to na vás, či budete jesť dobre a zdravo alebo sa ponevierať po vývarovniach s pokazenými žalúdkami.

Vďaka materstvu som sa v svojom živote vrátila na začiatok a začala som robiť to, čo som mala v úmysle ako 11 ročná. 

Variť. Tvoriť recepty. Písať o varení a pečení. 

Budem rada ak vás inšpirujem alebo tu nájdete nový recept, ktorý sa stane vašim obľúbeným rodinným receptom.

Vaša Adelka

Varte s radosťou,úctou k prírode a zvieratám, dajte do toho kúsok svojho srdca a podeľte sa s priateľmi a rodinou, nech Vás má kto pochváliť za vaše kuchárske umenie.

MOJE SKÚSENOSTI

2007-2008 - BIO obchod "Mr.&Mrs.BioTea"

2008 - začala som piecť výhradne zo špaldovej múky a tvoriť recepty

2011-2013 - "Dielničky pod strechou" tvorivo pohybový ateliér pre malých aj veľkých, spojenie detskej jógy a varenia

2013-do teraz - "RESTAURANT DAY" otvorenie jednodňovej reštaurácie

2013-do teraz - vytvorenie ADELKAS KITCHEN na facebooku

2014-2015 - kurzy varenia pre pánov v spolupráci s Rodinným centrom Ráčik "VARÁČIK"

2014 - BLOGER ROKA- Top 10 v kategórii gastronómia

2015 - stala som sa lektorkou v Škole varenia v Poluse, špecializujem sa na špaldový chlieb a macronky

2016 - vstúpila som do ASOCIÁCIE BLOGEROV

2016 - vytvorila som WEB Adelkas Kitchen - www.adelkaskitchen.com 

2019 - predaj mojich domácich dobrôt na TRH-MARKT-PIAC v Starej                 tržnici v Bratislave a na BURZOBLŠÁKu.

2020 - moje koláčiky nájdete v týchto podnikoch

              KUBISTA

              ŠÁLKA KÁVY V EDENE

              SWEET SPOT CAFE

 

PREČO PÍŠEM TENTO BLOG?

Blog je vlastne virtuálnou domácou kuchárkou. Výtvorom, na ktorý som hrdá. Rada sa oň starám, dopľňam ho a ženie ma vpred pri varení a rôznych kulinárskych pokusoch, ktoré si potrebujem zapisovať, aby som na ne po rokoch nezbudla a mohla sa k nim vrátiť.

Je to pre mňa príjemná pomôcka, ako si uchovať všetky svoje nápady a vďaka blogu Adelkas Kithcen sa s Vami o ne aj podeliť.

Veľmi dôležité pre mňa je aj to, že moja dcéra  má/ bude mať k dispozícii veľkú kuchársku knihu svojej mami v modernej počítačovej forme :-) . 

A bude k dispozícii vám, a vašim potomkom- pokračovateľom v kuchyni, keď vyrastú a budú hľadať inšpiráciu pre ich kulinárske pokusy.

Moje recepty sa snažím písať prehľadne, jednoducho a pri používaní ingrediencií hľadám to najlepšie, čo nám dnešný trh s potravinami ponúka. Spolieham sa na svoju chuť- chuť variť, chuť piecť, chuť vymýšlať, tvoriť a túžbu podeliť sa s Vami, ktorí sa v kuchyni cítite ako ryba vo vode, aj pre tých, ktorí sa tam necíte ako ryba vo vode, ale snažíte sa robiť svojim jedlom radosť.

A o to predsa ide.

bottom of page